14,995.00kr Det ursprungliga priset var: 14,995.00kr.8,995.00krDet nuvarande priset är: 8,995.00kr.
Reximex Meta Premium är ett bullpup PCP-gevär med stor luftvolym och hög effektivitet. Den kombinerade kolfibertuben + pre-chamber (570 cc) ger över 100 skott per fyllning.
Levereras i licensfritt utförande (10J). Köp licenfritt fartomställare men tänk på att du måste söka licens om du installerar den.
Ger stabil precision och tystare skytte.
Bullpup-formatet gör geväret kortare men behåller lång pipa.
| Specifikation | Detalj |
|---|---|
| Kaliber | 5,5 mm (.22) |
| Drivning | PCP |
| Anslagsenergi | 10 J |
| Utgångshastighet | 138 m/s |
| Magasin | 12 skott |
| Piplängd | 700 mm |
| Totallängd | 1000 mm |
| Vikt | 4200 g |
| Maxtryck | 200 bar |
| Tubvolym | 570 cm³ |
| Avtryck | 4-stegs justerbart |
| Säkring | Manuell |
| Bas | Picatinny |
| EAN | 8682983991876 |
5,295.00kr Det ursprungliga priset var: 5,295.00kr.4,250.00krDet nuvarande priset är: 4,250.00kr.
I lager
1,395.00kr Det ursprungliga priset var: 1,395.00kr.1,195.00krDet nuvarande priset är: 1,195.00kr.
Förorder – Snart i lager
149.00kr – 169.00krPrisintervall: 149.00kr till 169.00kr
139.00kr – 229.00krPrisintervall: 139.00kr till 229.00kr
149.00kr – 219.00krPrisintervall: 149.00kr till 219.00kr
3,595.00kr Det ursprungliga priset var: 3,595.00kr.2,995.00krDet nuvarande priset är: 2,995.00kr.