Heckler & Koch MP5 Sportsline EyeTrace kombinerar den ikoniska MP5-designen med modern airsoftteknik och integrerad tracer-funktion. EyeTrace-systemet lyser upp tracer-kulor direkt i vapnet och skapar en imponerande spårljuseffekt i mörker samtidigt som det gör det enklare att snabbt korrigera träffbilden under spel.
Den elektriska AEG-plattformen erbjuder stabil prestanda oavsett temperatur och är utrustad med MOSFET och diagnosfunktion för förbättrad driftsäkerhet. Metallöverdel, M-LOK-handguard och justerbart dioptersikte ger både realism och flexibilitet, medan den kompakta MP5-designen gör vapnet perfekt för CQB och snabba spelmoment.
| Specifikation | Detalj |
|---|---|
| Kaliber | 6 mm |
| Drivning | El / AEG |
| Anslagsenergi | <1 J |
| Magasinkapacitet | 120 skott |
| Justerbar Shoot-Up | Ja |
| Konstruktion | Metall |
| Totallängd | 710 mm |
| Vikt | 3400 g |
| Bas | Picatinny |
| Batterikontakt | Tamiya Small |
| Gängtyp | M14x1 CCW |
| Färg | Svart |
| Batteri & laddare | Ingår ej |
| Rekommenderad kulvikt | 0,20 g |
| EAN | 4000844893642 |
EyeTrace är en integrerad tracer-enhet som får tracer-kulor att lysa upp direkt när de lämnar pipan.
Ja, funktionen kan stängas av när vanliga BBs används.
Ja, den kompakta MP5-designen gör modellen mycket populär för CQB och snabba spelmiljöer.
7,595.00kr Det ursprungliga priset var: 7,595.00kr.6,995.00krDet nuvarande priset är: 6,995.00kr.
Slut i lager
2,795.00kr Det ursprungliga priset var: 2,795.00kr.2,695.00krDet nuvarande priset är: 2,695.00kr.
Slut i lager
3,695.00kr Det ursprungliga priset var: 3,695.00kr.3,495.00krDet nuvarande priset är: 3,495.00kr.
7,995.00kr Det ursprungliga priset var: 7,995.00kr.6,895.00krDet nuvarande priset är: 6,895.00kr.
4,495.00kr Det ursprungliga priset var: 4,495.00kr.3,195.00krDet nuvarande priset är: 3,195.00kr.
I lager
7,595.00kr Det ursprungliga priset var: 7,595.00kr.6,995.00krDet nuvarande priset är: 6,995.00kr.
2,795.00kr Det ursprungliga priset var: 2,795.00kr.2,695.00krDet nuvarande priset är: 2,695.00kr.
Slut i lager
7,995.00kr Det ursprungliga priset var: 7,995.00kr.6,995.00krDet nuvarande priset är: 6,995.00kr.
7,995.00kr Det ursprungliga priset var: 7,995.00kr.6,995.00krDet nuvarande priset är: 6,995.00kr.
Slut i lager
3,695.00kr Det ursprungliga priset var: 3,695.00kr.3,495.00krDet nuvarande priset är: 3,495.00kr.
7,595.00kr Det ursprungliga priset var: 7,595.00kr.6,995.00krDet nuvarande priset är: 6,995.00kr.
3,995.00kr Det ursprungliga priset var: 3,995.00kr.2,895.00krDet nuvarande priset är: 2,895.00kr.
Slut i lager
7,995.00kr Det ursprungliga priset var: 7,995.00kr.6,895.00krDet nuvarande priset är: 6,895.00kr.