HK416 A5 Sportsline EyeTrace är ett modernt airsoftgevär utvecklat för spelare som vill kombinera realism, låg vikt och avancerad funktionalitet. Den integrerade EyeTrace-enheten lyser upp tracer-kulor direkt i vapnet och skapar en spektakulär spårljuseffekt i mörker, samtidigt som den gör det enklare att korrigera träffbilden i realtid.
Den elektriska konstruktionen drivs av LiPo-batteri och påverkas inte av temperaturförändringar på samma sätt som gasdrivna modeller. Med metallgearbox, ECU-system och diagnostikfunktion får du både driftsäkerhet och modern elektronik i ett lätt och smidigt format. Den justerbara kolven, Picatinny-rails och avtagbara dioptersikten gör modellen mycket flexibel för olika spelstilar och tillbehör.
| Specifikation | Detalj |
|---|---|
| Kaliber | 6 mm |
| Drivning | El / AEG |
| Magasinkapacitet | 160 skott |
| Anslagsenergi | <1 J |
| Justerbar Shoot-Up | Ja |
| Totallängd | 720 mm |
| Vikt | 2300 g |
| Bas | Picatinny |
| Gängtyp | M14x1 CCW |
| Batterikontakt | Tamiya Small |
| Färg | Green/brown |
| Batteri & laddare | Ingår ej |
| Rekommenderad kulvikt | 0,20 g |
| EAN | 4000844893963 |
EyeTrace är en integrerad tracer-enhet som får tracer-kulor att lysa upp direkt när de lämnar pipan.
Ja, funktionen kan stängas av vid användning av vanliga BBs.
Det är ett elektriskt AEG-gevär som drivs med LiPo-batteri.
5,995.00kr Det ursprungliga priset var: 5,995.00kr.4,495.00krDet nuvarande priset är: 4,495.00kr.
I lager
7,595.00kr Det ursprungliga priset var: 7,595.00kr.6,995.00krDet nuvarande priset är: 6,995.00kr.
2,795.00kr Det ursprungliga priset var: 2,795.00kr.2,695.00krDet nuvarande priset är: 2,695.00kr.
Slut i lager
3,695.00kr Det ursprungliga priset var: 3,695.00kr.3,495.00krDet nuvarande priset är: 3,495.00kr.
7,995.00kr Det ursprungliga priset var: 7,995.00kr.6,895.00krDet nuvarande priset är: 6,895.00kr.
5,995.00kr Det ursprungliga priset var: 5,995.00kr.4,495.00krDet nuvarande priset är: 4,495.00kr.
I lager
7,595.00kr Det ursprungliga priset var: 7,595.00kr.6,995.00krDet nuvarande priset är: 6,995.00kr.
7,595.00kr Det ursprungliga priset var: 7,595.00kr.6,995.00krDet nuvarande priset är: 6,995.00kr.
Slut i lager
2,795.00kr Det ursprungliga priset var: 2,795.00kr.2,695.00krDet nuvarande priset är: 2,695.00kr.
Slut i lager
7,995.00kr Det ursprungliga priset var: 7,995.00kr.6,995.00krDet nuvarande priset är: 6,995.00kr.
Slut i lager
3,695.00kr Det ursprungliga priset var: 3,695.00kr.3,495.00krDet nuvarande priset är: 3,495.00kr.
4,795.00kr Det ursprungliga priset var: 4,795.00kr.4,595.00krDet nuvarande priset är: 4,595.00kr.
3,995.00kr Det ursprungliga priset var: 3,995.00kr.2,895.00krDet nuvarande priset är: 2,895.00kr.
Slut i lager
7,995.00kr Det ursprungliga priset var: 7,995.00kr.6,895.00krDet nuvarande priset är: 6,895.00kr.