HK416 A5 Sportsline EyeTrace kombinerar låg vikt med hög funktionalitet och är ett perfekt val för både nybörjare och erfarna spelare. Med sitt slitstarka polymerhölje och en vikt på endast 2300 g är den smidig att bära även under långa spel. Den elektriska driften via LiPo-batteri ger stabil prestanda oavsett temperatur, medan den avancerade ECU-gearboxen med diagnostikfunktion ger full kontroll över vapnets status.
Det som verkligen sticker ut är den integrerade EyeTrace-funktionen, som gör att tracerkulor lyser upp sin bana i mörker – både visuellt imponerande och praktiskt för att snabbt justera träffbilden. Med Picatinny quad rail, justerbar kolv och dioptersikte får du ett gevär som är lika flexibelt som det är realistiskt.
| Specifikation | Detalj |
|---|---|
| Kaliber | 6 mm BB |
| Drivning | AEG (El) |
| Anslagsenergi | <1 J |
| Magasinkapacitet | 160 skott |
| Totallängd | 720 mm |
| Vikt | 2300 g |
| Hop-up | Justerbar |
| Bas | Picatinny |
| Gängtyp | M14x1 CCW |
| Batteri | LiPo (ingår ej) |
| Kontakt | Tamiya Small |
| Färg | Svart |
| EAN | 4000844893963 |
7,995.00kr Det ursprungliga priset var: 7,995.00kr.6,995.00krDet nuvarande priset är: 6,995.00kr.
7,995.00kr Det ursprungliga priset var: 7,995.00kr.6,995.00krDet nuvarande priset är: 6,995.00kr.
Slut i lager
4,795.00kr Det ursprungliga priset var: 4,795.00kr.4,595.00krDet nuvarande priset är: 4,595.00kr.
7,995.00kr Det ursprungliga priset var: 7,995.00kr.6,895.00krDet nuvarande priset är: 6,895.00kr.
7,595.00kr Det ursprungliga priset var: 7,595.00kr.6,995.00krDet nuvarande priset är: 6,995.00kr.
7,995.00kr Det ursprungliga priset var: 7,995.00kr.6,995.00krDet nuvarande priset är: 6,995.00kr.
7,995.00kr Det ursprungliga priset var: 7,995.00kr.6,995.00krDet nuvarande priset är: 6,995.00kr.
Slut i lager
4,795.00kr Det ursprungliga priset var: 4,795.00kr.4,595.00krDet nuvarande priset är: 4,595.00kr.
7,595.00kr Det ursprungliga priset var: 7,595.00kr.6,995.00krDet nuvarande priset är: 6,995.00kr.
3,995.00kr Det ursprungliga priset var: 3,995.00kr.2,895.00krDet nuvarande priset är: 2,895.00kr.
Slut i lager
3,995.00kr Det ursprungliga priset var: 3,995.00kr.3,895.00krDet nuvarande priset är: 3,895.00kr.
Slut i lager
7,995.00kr Det ursprungliga priset var: 7,995.00kr.6,895.00krDet nuvarande priset är: 6,895.00kr.